Nowa odsłona strony CroCoder.pl

Redesign strony CroCoder

Od ostatniego wpisu blogowego minęły 2 miesiące, po tym czasie wracam powoli z nowymi wpisami i zupełnie nowym wyglądem strony. 🙂

Strona CroCoder jest robiona od podstaw – zarówno jej projekt graficzny jak i jego kodowanie jako motyw do WordPress w moim wykonaniu. Poprzednia wersja miała sporo niedociągięć, które wyszły na wierzch w trakcie korzystania z niej, dlatego razem z grafikiem postanowiliśmy to trochę naprawić. Poprawki skończyły się na zupełnym przeprojektowaniu – i tak po 5 miesiącach od otwarcia strony, powstała druga, ulepszona wersja.

Nowy projekt graficzny

Autorem nowej szaty graficznej jest ponownie Bartłomiej Rudnik. Poprzednią wersję projektu strony CroCoder można nadal oglądać na jego profilu na Behance pod tym linkiem.

W nowej wersji zmieniło się praktycznie wszystko – mam nadzieję, że na ciekawsze i lepsze.

Dużo ciekawych zmian jest przede wszystkim na blogu:

  • nowy wygląd kafelek z wpisami,
  • więcej informacji na kafelkach,
  • nowa kafelka z informacjami o prowadzonych seriach wpisów,
  • odświeżone miniatury wpisów,
  • odświeżony wygląd elementów w wpisie takich jak wskazówki i cytaty
  • zmiana stylowania fragmentów kodu w wpisie
  • dropdown menu z kategoriami i seriami oraz
  • poprawiony sidebar z widgetami.

Doszły też nowe podstrony: strona z wszystkimi seriami wpisów i strona pojedynczej serii.

Nowa domena i formularz

Od teraz strona CroCoder jest też dostępna pod nowym adresem z krótszą i łatwiejszą do wpisania nazwą: ccdr.pl. Wpisanie w pasek adresowy ccdr.pl/blog, automatycznie przekieruje na bloga strony CroCoder.

Na stronie z kontaktem dodałam też formularz kontaktowy, przez który można zadawać również pytania dotyczące bloga, wpisów itp.

CodePen

Ze stony zniknęła część animowanych elementów, które w zamian pojawiły się na moim profilu na CodePen. Są to m.in. zegar tik-tok i button SVG z obkręcającymi się dookoła niego napisami. Zachęcam do śledzenia mojego profilu na CodePen, co jakiś czas dodaję tam elementy, które już wyszły z użytku z moich stron a są ciekawe i szkoda je trzymać w ukryciu.

See the Pen
Tik Tok Clock
by CroCoder (@crocoder)
on CodePen.

See the Pen
Rotating button
by CroCoder (@crocoder)
on CodePen.

Na koniec wrzucam jeszcze stary i nowy layout strony obok siebie w ramach porównania. Zachęcam też do obserwowania i lajkowania mojego profilu na Facebook’u, gdzie wrzucam powiadomienia o nowych wpisach, które znowu wracają do menu. 😉

Nowa i stara wersja strony CroCoder